SON DAKİKA

Üniversitelilerin kampı kaymakamlık tarafından yasaklanmak isteniyor

Bu haber 17 Temmuz 2019 - 17:17 'de eklendi.

FERSUDE – Özgürlükçü Gençlik tarafından düzenlenecek olan ‘Üniversiteli Gençlik Kampı’ Seferihisar Kaymakamı tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden yasaklanmak isteniyor.

Özgürlükçü Gençlik tarafından düzenlenecek olan gençlik kampı, kaymakamlık tarafından yasaklanmak isteniyor.

Yasak ile ilgili bir açıklama yayınlayan Özgürlükçü Gençlik’in açıklaması şu şekilde;

Kampımızı Gerçekleştirme İrademizi Sürdürüyoruz
Gençliğin Neşesi ve Gücüyle Yasaklara Karşı Çıkıyoruz!
Gençliğin neşesinden, dinamizminden, coşkusundan, enerjisinden korkuyorlar. Kampımızı engellemeye çalışıyorlar.
Bilindiği gibi, Özgürlükçü Gençlik Dernekleri olarak geleneksel yaz kampımızı bu yıl 19-21-Temmuz arasında İzmir Seferihisar’da “Amfileri Maviliklere Kuruyoruz” şiarıyla gerçekleştireceğiz.
Kampımızda, onlarca ilden gelecek yüzlerce öğrenciyle; üniversiteli gençliğin güncel taleplerine ve sorunlarına çözüm arayışlarının tartışılacağı paneller, Ekoloji, LGBTİ+, Kadın, Kültür-Sanat gibi alanlar ile ilgili çeşitli atölyeler, söyleşiler, oyunlar ve konser dinletimiz gerçekleşecek.
Ancak bizleri karanlık bir gölge gibi takip eden emniyet güçleri, kampın yapılacağı işletmeyi tehdit ve baskı ile sindirmeye çalışmakta. Uydurma iddialarla işletme sahibini açıkça tehdit etmekten çekinmeyen jandarma ve Seferihisar kaymakamlığı bu sabah, kampımızın yasaklandığını iletti.
Bu yasak sadece bize değil
Bu bizlere yönelik özel bir tutum değil. Ülkede özgürlük arayışındaki işçiler, kadınlar, gençler, yaşam savunucuları hep “terör” yaftasıyla damgalanarak itibarsızlaştırılmaya, marjinalleştirilmeye çalışıldı.
Gençliğe düşman, işçiye düşman, kadına düşman, doğaya düşman, sanata düşman, LGBTİ’ye düşmanlar. Bu düşmanlık ve yıkım yaratan düzene karşı gençliğin alternatiflerini tartışan, yeni bir toplumsallığın imkanlarını arayan, özgürlüğün sınırlarını genişletmeyi dert edinen faaliyetimizi uydurma gerekçelerle engellemeye çalışanlara kötü bir haberimiz var: Özgürlükçü Gençlik Dernekleri özgürlük serüvenine kararlılıkla devam edecek. ÖGD olarak özgürleşme yolundaki kararlılığımızın artık kimse tarafından dikkate alınmayan uydurma iddialarla kırılacağını sananlar yanılıyorlar.
Gençliğin neşesinden kim korkar? Karanlık zihniyetler korkar. Topluma ve biz gençlere yıkım, sömürü ve talandan başka bir şeyi reva görmeyenler korkar. Bizlere işsizlik, yoksulluk ve nefreti reva görenler korkar.
Biz onlardan korkmayacağız. Kampımızı belirtilen tarihte ve belirtilen yerde yapacağız. Uyduruk gerekçeleri onların olsun, özgürlük bizim.
Baskı ve yasaklamalara karşı, hukuksuzluğu ilke edinenlere karşı kamuoyuna çağrımızdır. Özgürlükçü Gençlik olarak kampımızın engellenme girişimine karşı dayanışmayı büyütelim.
Dayanışma için sizi de İzmir Valiliğini arayarak kampımızın neden yasaklandığını sormaya çağırıyoruz.
İzmir Valiliği:02324558282

gençlikkampıyasaklanamaz tagi ile Twitterdayız.

Özgürlük herkese gerek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.