SON DAKİKA

HDP Gençlik Meclisi ilan edildi

Bu haber 11 Haziran 2019 - 19:20 'de eklendi.

FERSUDE – HDP Gençlik Meclisi,düzenlediği basın açıklamasıyla kuruluşunu ilan etti. Açıklamaya katılan partinin Eş Genel Başkanı Sezai Temelli de gençlerin siyasete katılımının çok önemli olduğuna işaret etti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi, yaptığı basın açıklamasıyla kuruluşunu ilan etti. HDP Genel Merkezi binası önünde yapılan açıklamaya, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ile HDP Örgütlemeden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Alican Önlü katılım de katıldı. “Direnedirene kazanacağız”, “68 ruhu ile her yerde” ve “Bağımlı olma özgür ol” sloganlarının atıldığı eylemde HDP Gençlik Meclis Üyesi Nuda Doğan basın metnini okudu.

Gençlere yönelik baskı ve sömürü politikalarına dikkat çeken Doğan,“Denizlerin, Mahirlerin ve Kemallerin başlattığı devrimci gençlik, akımı tarihisel konjonktüre paralel sürekli bir değişim ve dönüşümü esas alarak, mücadelesini devam ettirmiştir. Bu mücadeleye eş değer olarak gençlik üzerindeki baskı ve sömürü politikaları, gün geçtikçe artmaya devam ediyor” dedi.

‘ÇAĞIN MAZLUMU ZÜLKÜFLERE KADAR…’

Doğan, hegamonik güçlerin sürekli olarak gençliğin değiştirici ve dönüştürücü öncülüğünü kendisine tehdit olarak gördüğünü söyleyerek, “Tarihsel örnekleri çok olmakla birlikte, genç beyinlere ilk tarihsel saldırı Kawa’dan başlayıp, Amed zindanlarının Çağdaş Kawa’sı Mazlum Doğan’a ve çağın Mazlumu Zülküflere kadar devam etmiştir. Gençlik ve genç kadın mücadelesi psikolojik ve fiziki olarak maruz kaldığı tüm tarihsel süreçlerde direnişi kendisine ilke edinmiştir. Bizlerde bu tarihsel rol ve misyonu kendimize bir görev olarak ele alıyor ve meclisleşme hamlesi ile örgütlülüğümüzü büyütüyoruz” diye belirtti.

’68 RUHU İLE SEL OLUP AKACAĞIZ’

Gençlik Meclisi olarak, HDP fikriyatını esas aldıklarını söyleyen Doğan, tüm alanlarda örgütlenerek toplumsal bütünleşmeyi sağlayacaklarınızı söyleyen “Toplumun tüm kesimlerine dayatılan tecrit politikaları ile yaygınlaştırılmaya çalışılan ve gençlik ve genç kadına dayatılan uyuşturucu, fuhuş gibi yozlaştırma politikalarına karşı, 68 ruhu ile tüm alanlarda sel olup akacağımızı belirtiyor ve bu temelde, HDP Gençlik Meclisimizi ilan ediyoruz.”

TEMELLİ: TÜRKİYE SİYASETİNİN GENÇLERE İHTİYACI VAR

Doğan’ın açıklamasından sonra kısa bir konuşma yapan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ise şunları dile getirdi: “Tüm genç arkadaşlarımı kutluyorum. Çok uzun zamandır yoğun emek gösterdikleri bir çalışmayı bugün burada sizlerle paylaştılar. Çök önemli bir adım. Türkiye’deki siyasetin özellikle gençlere ihtiyacı var. Gençleri siyasete davet ediyoruz. Türkiye siyasetinin gençleşmesi gerekiyor. Türkiye siyasetinin içine sıkıştığı bu ceberut anlayıştan kurtulması gerekiyor. Bu da ancak gençlerin siyasete müdahalesiyle, gençlerin siyasete katılmasıyla mümkün. O yüzden HDP kurulduğu günden bugüne genç siyaseti var etmek için gençler ile birlikte yol alma gayretini gösterdi. Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalardan, katlettiğimiz yolda tabi ki eksiklerimiz oldu ama, bugün gençlerle birlikte çok önemli bir adımı atıyoruz. Ben de burada gençler ile birlikte bir kez daha gençleştiğimi, bu siyasetten nasibimize düşeni alacağımızı buradan bir kez daha sizlere ilan etmek istiyorum. Tüm arkadaşlarımı bir kez daha kutluyorum. Hepimizin yolu açık olsun.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.