SON DAKİKA

Boğaziçi Film Festivali’nin ödülleri açıklandı

Bu haber 07 Kasım 2018 - 14:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

FERSUDE – 6. Boğaziçi Film Festivali’nin ödülleri açıklandı. Cemal Reşit Rey salonunda gerçekleşen ödül gecesinde, en iyi film Murat Düzgünoğlu’nun “Halef” filmi oldu.

Bu yıl 6.sı düzenlenen Boğaziçi Film Festivali’nin kazananları belli oldu. Cemal Reşit Rey’de gerçekleşen Kapanış ve Ödül Gecesi’nde Murat Düzgünoğlu’nun yönettiği “Halef” adlı filmi ulusal uzun metraj yarışmada En İyi Filmseçilerek 100.000 TL değerindeki Altın Yunus Ödülü’ne ulaştı. Festivalin uluslararası yarışmasında Filistinli yönetmen Bassam Jarbawi’nin “Screwdriver” adlı filmi En İyi Film seçilirken, Bosphorus Film Lab’in destek vereceği projeler de belli oldu. Çok sayıda konuğun katıldığı gecede, Norveçli yönetmen Bent Hamer’a da Onur Ödülü ve

Ödüller tam liste:

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI
  • En İyi Film Ödülü: Halef – Murat Düzgünoğlu
  • En İyi Yönetmen Ödülü: Anons – Mahmut Fazıl Coşkun
  • FİYAB En İyi Yapımcı Ödülü: Güvercin – Mesut Ulutaş
  • En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Borç – İpek Türktan Kaynak
  • En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Halef – Muhammet Uzuner
  • En İyi Senaryo Ödülü: Halef – Murat Düzgünoğlu, Melik Saraçoğlu
  • En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Anons – Krum Rodriguez
  • En İyi Kurgu Ödülü: Borç – Naim Kanat
ULUSLARARASI UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI
  • En İyi Film Ödülü: Screwdriver – Bassam Jarbawi
  • Jüri Özel Ödülü: Land – Babak Jalali
  • En İyi Yönetmen Ödülü: Bomb, A Love Story – Payman Maadi
  • En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: The Queen of Fear – Valeria Bertucelli
  • En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Cold November – Kushtrim Hoxha
DİĞER ÖDÜLLER
  • Bosphorus Film Lab/Pitching Platformu Digiflame VFX Post Prodüksiyon Hizmet Ödülü: Değnekten At – Korhan Günay, Canan Çetin
  • Bosphorus Film Lab/Pitching Platformu TRT Ortak Yapım Ödülü: Bir Umut – Ümit Köreken
  • Bosphorus Film Lab/Work in Progress Platformu T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü: Kapan – Seyid Çolak
  • Bosphorus Film Lab/Work in Progress Platformu CGV Mars Film Dağıtım Ödülü:Omar ve Biz – Mehmet Bahadır Er, Maryna Er Gorbach
  • Ahmet Uluçay Kısa Film Büyük Ödülü: Volte – Monika Kotecka, Karolina Poryzala
  • Ulusal Kısa Kurmaca Film Yarışması En İyi Kısa Film Ödülü: Titanyum – Gökçe Erdem
  • Uluslararası Kısa Kurmaca Film Yarışması En İyi Kısa Film Ödülü: Patision Avenue – Thanasis Neofotistos
  • Ulusal Kısa Belgesel Yarışması En İyi Kısa Belgesel Film Ödülü: Dönüş – Nesli Özalp
  • Uluslararası Kısa Belgesel Yarışması En İyi Belgesel Film Ödülü: Volte – Monika Kotecka, Karolina Poryzala
  • İstanbul Medya Akademisi Genç Yetenek Ödülü: Kaset – Serkan Fakılı
  • Onur Ödülü: Bent Hamer

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.